DENTSSIMO Complete Care

177,00 ден

Краток опис

Паста која обезбедува интензивна реминерализација на емајлот на забите.

Нема на залиха

Опис

Швајцарската паста за заби DENTISSIMO® Complete Care обезбедува интензивна реминерализација на емајлот на забите заради неговата содржина на калциум и природната компонента на хидроксиапатит. Ова ја намалува чувствителноста на забите, го спречува кариесот и го подобрува здравјето на забите,овозможува сеопфатна хигиена на усната шуплина и има антивоспалителен ефект. Маслото од пеперминт и еукалиптус помагаат за свежината на здивот.
НЕ СОДРЖИ штетни состојки како: Натриум лаурил сулфат, пероксид, парабен, глутен, триклосан.

  • Испорака до вашиот дом
  • Платете со картица или со вирман
  • Безбедност при купување
Регистрирајте се на нашиот електронски информатор