DENTISSIMO VEGAN

260,00 ден

Краток опис

Паста во форма на гел, со витамин Б12 и содржи цијанкобаламин.

Нема на залиха

Категорија

Опис

ВЕГАН со витамин Б12
ПАСТА ЗА ЗАБИ во форма на гел.
Новата природна формула на DENTISSIMO VEGAN со витамин Б12 која содржи цијанкобаламин – Витамн Б12 кој го помага природниот процес на протеините и липидите, помага во намалување на количината на бактерии во усната шуплина и на овој начин превенира создавање на кариес. Ксилитолот има антибактериски ефект и го јакне горниот слој на забот. Камфорот има антибактериски својства и превенира од гингивити и стоматити. Природните состојки ги навлажнуваат непцата и одржуваат здрава и балансирана усна празнина. Оваа гел паста обезбедува чувство на свеж здив.
DENTISSIMO® VEGAN со витамин Б12:
1) ИМА АНТИМИКРОБНО ДЕЈСТВО
2) ПОМАГА ВО ПРИРОДНИТЕ МЕТАБОЛНИ ПРОЦЕСИ
3) ПРЕВЕНИРА РАСИПУВАЊЕ НА ЗАБИТЕ
4) ПОМАГА ДА СЕ ОТСТРАНАТ НАСЛАГИТЕ
5) ПОМАГА ВО ПРОЦЕСОТ НА ЗАЗДРАВУВАЊЕ НА НЕПЦАТА
6) ЈА НАМАЛУВА ОСЕТЛИВОСТА НА НЕПЦЕТО И ЗАБОТ
7) ПОМАГА ПРИ ЗАБОБОЛКА
8) ИМА АНТИВОСПАЛИТЕЛНО ДЕЈСТВО
9) ГАРАНТИРА СВЕЖ ЗДИВ
ЗА СЕКОЈДЕНВНА УПОТРЕБА
БЕЗ ФЛУОРИД
Витаминот Б12 го дава карактеристичниот вкус на Веган пастата за заби.
НЕ СОДРЖИ штетни состојки како: Натриум лаурил сулфат, пероксид, парабен, глутен, триклосан.
  • Испорака до вашиот дом
  • Платете со картица или со вирман
  • Безбедност при купување
Регистрирајте се на нашиот електронски информатор