DENTISSIMO PRO-care teeth & gums

177,00 ден

Краток опис

За нежни заби и непца кои крварат. За постоперативни зафати, протези и импланти.

Нема на залиха

Категорија

Опис

DENTISSIMO® PRO-care teeth & gums
Природната паста за заби го спречува формирањето на кариес, периодонтитис, гингивитис, стоматитис, ефикасно го спречува крварењето на непцата, ја стимулира регенерацијата на клетките и го лечи воспалението на непцата.Формулата се состои од 9 биоактивни состојки.
Растителните екстракти ги отстрануваат воспаленијата, обезбедуваат антимикробно дејство, а пантенолот омекнува и го забрзува заздравувањето на ткивата на оралната мукоза.
МОЖЕ ДА СЕ УПОТРЕБУВА ПО ОПЕРАТИВНИ ЗАФАТИ ВО УСНАТА ШУПЛИНА И ДОКОЛКУ ИМАТЕ ИМПЛАНТИ ИЛИ ПРОТЕЗИ
  • Испорака до вашиот дом
  • Платете со картица или со вирман
  • Безбедност при купување
Регистрирајте се на нашиот електронски информатор