DENTISSIMO Pregnant Lady&Young Mum

260,00 ден

Краток опис

Паста за заби за бремени жени и млади мајки.

Нема на залиха

Категорија

Опис

Како да не му наштетите на здравјето на вашето бебе и да одберете безбедни производи за орална нега?
Вашиот идеален избор е Dentissimo Pregnant Lady&Young Mum паста за заби за бремени жени и млади мајки.
Составот на пастата за заби Dentissimo Pregnant Lady&Young Mum содржи само хранливи материи за мајката и за нероденото дете: фолна киселина, калциум глицерофосфат, хидроксиапатит, календула, гераниум, кои се неопходни за здравјето на забите и непцата.Благодарение на органските екстракти,пастата за заби помага во намалувањето на гадењето во раната бременост и нежно ја одржуваат здравата микрофлора во усната празнина.

  • Испорака до вашиот дом
  • Платете со картица или со вирман
  • Безбедност при купување
Регистрирајте се на нашиот електронски информатор