DENTISSIMO GOLD – Advanced Whitening

330,00 ден

Краток опис

Гел пасата нуди вистинска формула за напредно белеење на вашите заби.

Нема на залиха

Опис

Гел пасата DENTISSIMO® GOLD нуди вистинска формула за напредно белеење на вашите заби! Добивките од златото и природните состојки даваат одлични подобрени својства за обелување.
Иновативната златна формула дава можност да се достигне посакуваната Холивудска насмевка!
Бисерниот гел обезбедува убаво чувство на свеж здив во тек на целиот ден.
Основни својства:
-Златото во ова гел паста помага да се комбинираат и одржуваат вистинските естетски стандарди и здравјето на вашите заби
-Натриум хијалуронатот со хидратантна активност придонесува за естетско и здраво прикажување на ткивото на непцето
-Гераниумот помага во регенерацијата и ја намалува осетливоста
-Leuconostoc врши превенција од бактерии и габи
-Еугенол колоидно сребро има антибактериско својство за здрави заби и непца
-Минералот мика дава сјај на вашата насмевка
-Органските состојки на пастата се внимателно избрани и контролирани
ЗА СЕКОЈДНЕВНА УПОТРЕБА-СЈАЈНИ БЛЕСКАВИ И БЕЛИ ЗАБИ

  • Испорака до вашиот дом
  • Платете со картица или со вирман
  • Безбедност при купување
Регистрирајте се на нашиот електронски информатор