DENTISSIMO Extra whitening BLACK

330,00 ден

Краток опис

Лидер во пастите за избелување и превенира од создавање на дентални плаки и кариес.

Нема на залиха

Опис

Новиот лидер во пастите за избелување DENTISSIMO® Extra whitening BLACK ги прави вашите заби сјајни до брилијантност.
Иновативната комбинација од активни природни состојки помага во јакнење на забот, поседува уникатно антикариес својство и превенира од создавање на дентални плаки и кариес.
ЦРНАТА паста ви дава долготрајно чувство на свеж здив.
Основни својства : Активниот јаглеn е 100% природен растителен јаглен. Тој ја апсорбира миризбата, го инхибира растот на бактерии, креира свеж здив и ја нормализира pH вредноста на плунката. Ксилитол, штити од бактерии и обезбедува јачина на горниот слој на глеѓта и превенира од кариес. Натриум хијалуронат со хидратантна активност придонесува за естетско и здраво прикажување на ткивото на непцето. Флуоридите обезбедуваат реминерализација на забот, го намалуваат растот на бактерии и превенираат од создавање на плаки. Витаминот Е е антиоксидат и помага против заболувања во устата. Гераниумот помага во регенерацијата и ја намалува осетливоста.
ЗА СЕКОЈДНЕВНА УПОТРЕБА
СЈАЈНИ, БЛЕСКАВИ И БЕЛИ ЗАБИ

  • Испорака до вашиот дом
  • Платете со картица или со вирман
  • Безбедност при купување
Регистрирајте се на нашиот електронски информатор