DENTISSIMO Bio-Natural

200,00 ден

Краток опис

Новата водечка природна паста DENTISSIMO Bio-Natural содржи 9 активни компоненти

Нема на залиха

Категорија

Опис

Новата водечка природна паста DENTISSIMO Bio-Natural содржи 9 активни компоненти, комбинација од 6 растителни екстракти и масла што ќе ги заштити вашите забите од кариес и ќе го спречи воспалението на непцата. Тие исто така ја зајакнуваат структурата на забната глеѓ и ја враќаат природната бела боја на забите.
ЗА СЕКОЈДЕНВНА УПОТРЕБА БЕЗ ФЛУОРИД!
МОЖЕ ДА ЈА КОРИСТАТ ДЕЦА И БРЕМЕНИ ЖЕНИ.
НЕ СОДРЖИ штетни состојки како: Натриум лаурил сулфат, пероксид, парабен, глутен, триклосан

  • Испорака до вашиот дом
  • Платете со картица или со вирман
  • Безбедност при купување
Регистрирајте се на нашиот електронски информатор