Ремедиум крема за загревање со масло од коноп 100мл

550,00 ден

Краток опис

Remedium Health® HOT HEMP CREAM е крем за загревање со масло од коноп за локална апликација за болки од артритично и трауматско потекло. Содржи моќна комбинација на природни состојки кои имаат антивоспалително дејство, брзо аналгетско дејство, ја стимулираат циркулацијата на крвта и го забрзуваат закрепнувањето.

Опис

Кремата за загревање со масло од коноп делува при:

✔Болки во мускулите и зглобовите
(Артритис, периартритис, епикондилитис, миозитис)
✔Болка поради вкочанетост и воспаление
(Невритис, радикулитис и хроничен тендинитис)
✔Фибромијалгија
✔Остеохондроза
✔Гонартроза (хронична)
✔ Повреди, исчашувања, извиткување
✔ Остеофити (шилци)
✔ Цервикален радикулитис (болка во вратот)
✔ Мускулни грчеви
✔ Грчеви, истегнување на тетивите и мускулите

  • Испорака до вашиот дом
  • Платете со картица или со вирман
  • Безбедност при купување
Регистрирајте се на нашиот електронски информатор