Ремедиум Гел за ладење 50мл

460,00 ден

Краток опис

Remedium Health® ГЕЛ за ладење со масло од коноп за локална апликација во случаи на артритис и трауматска болка. Содржи моќна комбинација на природни состојки кои имаат брзо аналгетско дејство, го намалуваат отокот, позитивно влијаат на ресорпцијата на хематомите, ги потиснуваат топлинските рецептори. Брзо се апсорбира и продира
● Долготраен ефект на ладење
● Формула на природни состојки

Опис

Заборавете на болката и уживајте во секојдневните активности!

Гелот за ладење ефикасно делува при:
✔ Повреди, извиткување, модринки, исчашувања и хематоми
✔ Воспаление и вкочанетост (невритис, радикулитис)
✔ Акутен тендовагинитис
✔ Бурзитис, гонартроза (акутна фаза)
✔ Фибромијалгија
✔ Болка во гихт
✔ Цервикален радикулитис (болка во вратот)
✔ Проширени вени
✔ Флебитис и тромбофлебитис
✔ Грчеви, истегнување на тетивите и мускулите
✔ Погоден за употреба во физиотерапевтски процедури

  • Испорака до вашиот дом
  • Платете со картица или со вирман
  • Безбедност при купување
Регистрирајте се на нашиот електронски информатор