DENTISSIMO Kids 2-6

169,00 ден

Краток опис

Специјално создадена посебно за детски заби врз основа на природни состојки без флуор.

Нема на залиха

Категорија

Опис

Пастата за заби Dentissimo KIDS е создадена посебно за детски заби врз основа на природни состојки. Вашите најмили четкањето на заби ќе го прават со вистиснко уживање поради пријатниот вкус на карамела,со што ќе створат здрави навики за орална хигиена.
Пастата за заби ја спречува појавата на кариес ја зајакнува и ревитализира забната глеѓ. Присувството на калциум и витамини ги зајакнува забите и го штити чувствителното ткиво на непцето.
– Органските состојки на пастата за заби се внимателно одбрани и контролирани
– Chamomilla Geranium гарантира антибактериски, анти-воспалителни ефекти
– БЕЗ ФЛУОР
За дневна употреба!

  • Испорака до вашиот дом
  • Платете со картица или со вирман
  • Безбедност при купување
Регистрирајте се на нашиот електронски информатор